8 Temmuz 2011 Cuma

başlığa gerek duymadığınız anlar oluyor elbet.
merabaa. size ne kadar sevimli bir şarkı hediye ettim, bilmem farkında mısınız. güne bulutsu başlamak gerek. 

geçen günlerden birgün. şu arkadaki sarılı fıstığın evine kahvaltıya gitmiştik. yeri gelmişken, çok atarlıyım burada. bakışlarımdan atar gider akıyor. oradan bu halimiz. nisanyağmuru da aramızda tabii. sonra işte, hani sınavlar geçti herşey harika, nımnım yapıyoruz ya bunu faaliyete dökelim dedik. gerçi bunun konumuzla hiç alakası yok. 
ben sabahları çayı böyle içiyorum. tam bu açı ile, ölümüne içiyormuşum gibi. ama öğlene doğru bardağın açısı biraz azalıyor ve herkese bir rahatlama geliyor haliyle. iyi de, ben çok çay içmem ki. yani, şimdi içimde bir durak oluştu. ben çok çay içmem gençler.. 

geçen gün saçlarımı kestirdim. uzundular. şimdi bana göre kısa sayılırlar. yani, kısa saç değerlendirmesinde sadece ben onları bu 'kısa saç' katagorisine aldığımın farkındayım. yine de bazen uzunlu saçlarımı özlediğim doğrudur.
sonra işte, hayat çok boştan. üstelik havaların bu kadar sıcak olmasına inanın gerek yoktu. kitaplıkta duran ve okunmamış birçok kitap olduğunu gördüm ve dedim ki, oku şunları kızım. şimdi onlarla vakit geçiriyorum, bir de tarantino filmlerine kafa yoruyorum. tekrar tekrar. arada bir dışarı çıktığım oluyor. arada bir sıkça demeliydim. ama aslına bakarsanız, odayı epeyce toparlamam ve elden geçirmem gerek. kitapların yeri, düzenlemeler. elbise dolabında kullanmadığım birçok kıyafet var. aslında diyorum ki.. 
tanrı aşkına, biri bana yaşama gücü aşılayabilir mi?

* bu arada arkadaki genç, yaldır yaldır fotoğraf karıştırıyordu.

6 yorum:

 1. nasıl kıydın saçlarına o kadar, ama iyi yapmışsın çok yakışmış

  YanıtlaSil
 2. çok yıpranmışlardı, istersem belime kadar uzatayım hiç bir anlamı yoktu. : ) çok teşekkür ederiiim.

  YanıtlaSil
 3. keşke biraz daha kısaltsaydın ama elin değmişken, bide gözlüklü olan arkadaşını da ikna et bence kestirmesi için saçlarını kısa saç onada çok yakışır. Arkadaki arkadaşının saçları toplu nasıl olduğunu göremedim ama komple kestiğinde ne kadar güzel bir model olacağı belli yüzünün açık olacağı bir moeltercih etmeli

  YanıtlaSil
 4. Yaşama gücü..Tarantino filmi..Okunmamış kitap..Kesin çok sıkıcı kitaplardır onlar..=)

  YanıtlaSil
 5. bende diyorum evde böyle güzel bi çay içen olacak arkadaki genç kafasını kitaba gömecek.
  fotoğraflar senin değilse yinede var bi ineklik.

  YanıtlaSil
 6. sen ne güzel bir baykuşsun öyle. aman tanrım.

  YanıtlaSil